Ważne telefony – linii onkologicznej i antydepresyjne

Marzec na obcasach
22 lutego 2019
Twój 1% podatku
30 marca 2019

Przekazujemy ważne informacje… być może dla Was, może dla WASZYCH ZNAJOMYCH, RODZIN, SĄSIADÓW. Wiedzy nigdy za mało 

INFOLINIA: Wsparcie dla chorych na raka 
CAŁODOBOWA INFOLINIA ONKOLOGICZNA DLA PACJENTÓW 
W ramach pilotażu Krajowej Sieci Onkologicznej, który wystartował na początku 2019 roku Ministerstwo Zdrowia uruchomiło całodobową infolinię onkologiczną dla pacjentów z nowotworem. Dzwoniąc pod wskazany numer (+48 22 755 11 55) chorzy i ich rodziny uzyskają niezbędne informacje dotyczące procedur, postępowania w przypadku wykrycia nowotworu, informację na temat leczenia oraz miejsca gdzie i kiedy wykonać konkretne badania. Infolinia onkologiczna Krajowej Sieci Onkologicznej ma w założeniu przyspieszyć umówienie się na wizytę oraz usprawnić wytyczenie ścieżki leczenia wygodnej dla danego pacjenta.

Warto pamiętać, że skorzystanie z kontaktu telefonicznego nie jest jedyną drogą do rozpoczęcia leczenia. Chory może zgłaszać się również bezpośrednio do szpitala czy centrum onkologii.

INFOLINIA ONKOLOGICZNA – POLSKA UNIA ONKOLOGII: 
Polska Unia Onkologii uruchomiła bezpłatną infolinię onkologiczną dla pacjentów chorych na raka, ich bliskich oraz rodzin. Jeśli potrzebujesz pomocy, informacji i wsparcia, to zadzwoń pod bezpłatny numer 800 49 34 94. Infolinia onkologiczna działa od poniedziałku do czwartku w godzinach 16:00-19:00. Na Twoje pytania czekają jedni z najlepszych specjalistów i onkologów w kraju. Lekarze odpowiedzą na wszelkie Twoje wątpliwości i udzielą merytorycznych informacji. Diagnoza choroby nowotworowej wywołuje u pacjenta oraz jego najbliższych szok. Już na pierwszym etapie ważną rolę odgrywa wsparcie informacyjne i emocjonalne chorego oraz jego rodziny.
Nie wahaj się konsultować i prosić o pomoc innych. Infolinia onkologiczna Polskiej Unii Onkologii jest dla Ciebie!
Dowiedz się, jak zapobiegać nowotworom Uzyskaj informacje na temat dostępnych terapii i metod leczenia raka.
Porozmawiaj o chorobie swojej lub bliskiej osoby.

BEZPŁATNY TELEFON ZAUFANIA DLA PACJENTÓW – PTPO
Infolinia Onkologiczna Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego (telefon zaufania dla chorych na raka) został uruchomiony w 2012 roku w Gdańsku.
Dzięki bezpłatnemu numerowi telefonu 800 080 164 pacjenci onkologiczny mogą uzyskać potrzebne informacje, a także wsparcie emocjonalne i poradę psychoonkologiczną. Przeszkolony zespół wolontariuszy jest do dyspozycji dzwoniących od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 22.00.
Więcej na: https://www.zwrotnikraka.pl/telefon-zaufania-infolinia-psychoonkologiczna-ptp/?fbclid=IwAR2FnqJVTjHWEyVq8_DC4u1vvvDa7CVgK8BLHslws6d01ug_vCcHj5NrdLIhttps://www.zwrotnikraka.pl/telefon-zaufania-infolinia-psy…/

TELEFON ZAUFANIA FUNDACJI RAK’N’ROLL:
Infolinię onkologiczną prowadzi również fundacja Rak’n’Roll, która oferuje wsparcie informacyjne i psychologiczne dla pacjentów oraz ich bliskich.
Jeśli zachorowałeś na nowotwór i nie wiesz co robić, skorzystaj z telefonu zaufania fundacji Rak’n’Roll.
Infolinia jest dostępna pod numerem telefonu 604 51 51 51 w każdą środę w godzinach od 19:00 do 21:00.

ZOBACZ: https://www.zwrotnikraka.pl/infolinia-onkologiczna/

Przekazujemy także informację na temat dyżurnych telefonów antydepresyjnych.
Serdecznie zachęcamy do korzystania wszystkie osoby, które czują potrzebę porozmawiania z kimś o swoim samopoczuciu.

https://forumprzeciwdepresji.pl/wazne-telefony-antydepresyjne?fbclid=IwAR16uoH3lfz2baiujweK13dfZe3AcPqbIL0P75lG1lm71QbT1haNUpw3P24

Jeśli macie Państwo jakieś problemy, pytania lub po prostu chcecie porozmawiać, jesteśmy tutaj dla WAS. Stowarzyszenie działa od poniedziałku – piątku w godz. od 10.00 do 14.00, za wyjątkiem czwartku.

Zadzwońcie, przyjdźcie – podzielcie się. Nie bądźcie sami. Czekamy i zapraszamy.

Udostępnij lub polub ten post!